SZERMIERKA

SPORT DLA WALECZNYCH SERC

Szermierka - sport dla walecznych serc

Dlaczego warto uprawiać szermierkę? Jakie zasady obowiązują we florecie, szpadzie i szabli? Czym różni się szermierka na wózkach od szermierki uprawianej przez zawodników pełnosprawnych. W elegancki świat fechtunku bronią białą wprowadzają trenerzy: Tadeusz Nowicki, Marek Gniewkowski, Tomasz Sierakowski i Zbigniew Rybak.


Przykładowe lekcje szermiercze z trenerem

Zawodnicy doskonalą swoją technikę podczas indywidualnych lekcji z trenerem w szabli, szpadzie i we florecie. Sportowcy pełnosprawni i szermierze na wózkach wykonują te same ćwiczenia. Dla trenerów zawodników pełnosprawnych film może być inspiracją do rozpoczęcia treningów z osobami z niepełnosprawnościami.


Spot promocyjny "Trenuj, walcz, wygrywaj"

Jednominutowy spot promujący szermierkę zrealizowany w urokliwych wnętrzach Pałacu w Otwocku z udziałem wybitnych polskich szermierzy: Olimpijczyka, srebrnego medalisty z Pekinu - Roberta Andrzejuka i Paraolimpijczyka, multimedalisty - Dariusza Pendera oraz trenera Tadeusza Nowickiego - twórcy polskiej szermierki na wózkach i propagatora integracji w sporcie i poprzez sport.


Spot promocyjny "TWÓJ RUCH - nawet nie wiesz ile może dać Ci sport"

Półtoraminutowy spot promujący sport paraolimpijski. Występują w nim wybitni sportowcy z niepełnosprawnościami (Adrian Castro, Wojciech Makowski, Katarzyna Marszał, Iza Sopalska-Rybak). Spot zachęca do podejmowania aktywności fizycznej, realizacji karier zawodniczych oraz do obejrzenia 30 minutowego filmu o celowości uprawiana sportu przez osoby z niepełnosprawnościami.


Film "TWÓJ RUCH - nawet nie wiesz ile może dać Ci sport"

30-minutowy film o walorach uprawiania sportu, zwłaszcza w przypadku osób z niepełnosprawnością. W filmie występują utytułowani zawodnicy, trenerzy, eksperci, rodzice i działacze sportowi.


Wersja kinowa. Spot "Szermierka - sport dla walecznych serc"

Skrócona wersja spotu (30 sek.) emitowana w sieci polskich kin. Scenariusz i reżyseria: Jakub Nowicki, zdjęcia: Michał Wiśniowski, muzyka: Damian Pietrasik.


Wersja kinowa. Spot "Trenuj, walcz, wygrywaj"

Skrócona wersja spotu (30 sek.) emitowana w sieci polskich kin. Scenariusz i reżyseria: Jakub Nowicki, zdjęcia: Michał Wiśniowski, muzyka: Damian Pietrasik.